Topení

Nabízíme kompletní rekonstrukce topení a realizace nových topných systémů

Provádíme kompletní topenářské práce, rekonstrukce stávajících topných systémů až po nové instalace topných systémů, včetně možnosti zpracování projektové dokumentace. Po konzultaci Vám navrhneme technické řešení včetně návrhu ideálního způsobu vytápění pro Vaši nemovitost. Vytvoření cenové nabídky zdarma. Navrhneme Vám řešení pro vysokoteplotní rozvod (rozvody topení pro radiátory), tak pro nízkoteplotní topné systémy (podlahové topení), kotelny pro zdroje vytápění plynovým či elektrickým kotlem nebo tepelným čerpadlem. Instalace na klíč zahrnuje veškeré dokončovací práce a samozřejmostí je i osazení kotle, radiátorů, topných žebříků, atd.. Ať již máte zájem o rekonstrukci topení nebo instalaci nového topného systému či podlahového topení, neváhejte se na nás obrátit a rádi pro Vás najdeme vhodné řešení.

- zdarma zaměříme, navrhneme řešení a vypracujeme cenovou kalkulaci
- provedeme veškeré přípravné práce
- odvezeme odpad na ekologicky řízenou skládku
- provedeme veškeré potřebné rozvody
- provedeme veškeré zapravovací zednické práce
- dodáme a osadíme kotel, rozdělovače, radiátory, konvektory, žebříky, atd.
- zařídíme spuštění do provozu a potřebné revize
- uklidíme a předáme zákazníkovi

Možná řešení topných systémů:

Konvekční vytápění - běžný systém vytápění:

Jedná se o nejrozšířenější systém vytápění který používá většina domácností (radiátory,konvektory,topné žebříky,přímotopy). K ohřevu vody se používá plynový kotel, elektrický kotel nebo kotel na tuhá paliva. Při tomto topném systému je vzduch ohříván od topného tělesa který se zahřívá na poměrně vysokou teplotu. Ohřátý vzduch stoupá rychle vzhůru ke stropu kde se ochladí a klesne dolů. Rozdíl teplot mezi podlahou a stropem může být i 8°C !!! Naprostá většina energie je využita na ohřev vzduchu který je velmi špatným tepelným vodičem který má nedostatečné akumulační schopnosti a velice rychle ztrácí svoji teplotu. Následkem proudění vzduchu, díky němuž dochází k víření prachu, může dlouhodobě vést ke zdravotní zátěži a k závažným onemocněním. Díky konstrukci konvekčního vytápění dochází vždy k pohybu vzduchu a prachu. U tohoto typu vytápění jsou stěny (především vnější stěny) vždy chladnější, kondenzuje voda (vzdušná vlhkost) vždy na vnějších stěnách, respektive v nich – a to působením fyzikálních zákonů! Následkem jsou vlhké stěny a vznik plísní, čemuž se díky způsobu vytápění nedá zabránit.

Podlahové vytápění:

Podlahové vytápění se stává více oblíbenějším než klasické konvenční vytápění nejen díky tomu že cena těchto systémů je dostupnější ale především přináší úsporu provozních nákladů jelikož k ohřevu vody jsou používány nízkoteplotní kotle nebo tepelná čerpadla. Podlahové vytápění je vhodné i pro alergiky u kterého nedochází k tak výraznému víření prachu jak u klasického konvekčího vytápění kde dochází k poměrné velké cirkulaci vzduchu a tím i k vekému víření prachu. Estetické hledisko podlahového vytápění je jasnou volbou oproti klasickému vytápění kde radiátory a další otopná tělesa zabírají část prostoru v místnosti a naruší tak celkový vzhled interiéru. Nejen v moderních domech jsou podlahová vytápění čím dál více oblíbenější.

 

Teplovodní nebo elektrické podlahové vytápění?


Teplovodní podlahové vytápění

Možnost napojení na jakýkoliv zdroj tepla (kondenzační kotel,tepelné čerpadlo), teplo se rozvádí do celého domu,je ale náročnější na instalaci, počítátá se s vyšší celkovou výškou podlahy, což při rekonstrukci může vadit, nabízí ale vyšší akumulační schopnosti tepla

Elektrické podlahové vytápění

Při instalaci finančně méně nákladné, teplotu lze regulovat snadno a přesněji, elektrická energie je dražší, proto je tento způsob vhodný spíše do nízkoenergetických staveb, nebo třeba jen do koupelny